For complete specifications of this product please visit the Datavideo official site clicking HERE
Cost-effective and portable.
Perfect for productions using multiple IMAG screens, the HS-2200 comes with 6 configurable SDI video outputs.
Ideal for live production venues, religious worship, meetings or conference purposes. It's perfect for sending video to multiple IMAG screens or display monitors.

For full specifications of this product please visit the APUTURE site clicking HERE
PRODUCT DETAILS
| CCT | 2500K~7500K |
| CRI | =95 |
| TLCI | =98 |
| CQS | =96 |
| TM-30 RF (Average) | 94 |
| TM-30 RG (Average) | 104 |
| SSI (Tungsten) | =81 |
| SSI (D56) | =72 |
| Beam Angle | 180° |
| Max Power Output | =100W |
| Max Power Consumption | =120W |
| Operating Current | 2.5A |
| AC Power Supply | 48V DC |
| D-Tap Battery | 12-28.8V DC |
| Battery Compatibility | 16.8V, 26V, 28.8V full power output |
| DC Input | (3m) DC Self-locking |
| AC Power Cable | Self-locking IEC C13 AC Power Cable (4m) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 40°C / -4°F ~ 113°F |
| Control Methods | On-board, Sidus Link App, DMX |
| Connectivity | Bluetooth 5.0 (Sidus Mesh) |
| Bluetooth Operating Range | =80m / 262.5ft |
| Firmware Upgradeable | Sidus Link OTA |
| Display Type | OLED |
| Fixture Cooling Method | Natural Dissipation |
| Control Box Cooling Method | Natural Dissipation |
| Umbrella Holder | Yes |
| Soft Box | Yes |
| Mounting | 1/4-20in * 3, Tilting Support Column |
| Estimated LED Lifetime (L70) | 50,000 Hours |
| Estimated Color Shift Over Lifetime (CCT) | 2% over 6,000 Hours |
| Certifications | CE, FCC, cTUVus, KC, NCC, ROHS |
| Fixture | 60*30*0.5cm / 23.6*11.8*.2in |
| Aperture | 50*23cm / 19*9in |
| Control Box | 19*15*7cm / 7.4*5.9*2.7in |
| Carrying Case | 66*35*10.5cm / 25.9*13.7*4.1in |
| Fixture | 0.44kg / .9lbs |
| Control Box | 1.2kg / 2.6lbs |
| Power Supply | 0.7kg / 1.5lbs |
| Mounting Bracket | 0.66kg / 1.4lbs |
For full specifications of this product please visit the SHURE site clicking HERE
PRODUCT DETAILS
The SRH1540 Premium Closed-Back Headphones deliver superior acoustic performance, comfort, and durability to professional engineers, musicians, and audiophiles alike. The SRH1540 Headphones utilize 40 mm neodymium drivers for an expansive soundstage with clear, extended highs and warm bass. Developed with aluminum alloy and carbon fiber construction, the lightweight and durable design also features Alcantara® ear pads for maximum sound isolation and comfort. The included storage case, replacement set of Alcantara ear pads, replacement cable, and threaded adapter ensure years of uninterrupted listening enjoyment.
KEY FEATURES
For full specifications of this product please visit the Clear-Com site clicking HERE
PRODUCT DETAILS
KEY FEATURES|
Type of Cell: Rechargeable lithium Ion
Voltage: 3.6V
Capacity: 4400mAh
Operating: 32° to 113°F (0° to 45°C)
Storage: -22° to 158°F (-30° to 70°C)
Humidity: 20°C to 90% Non-Condensing
Battery: 3.25×2.3×0.69in (HxWxD)
(82.6 x 58.4 x 17.5mm)
Battery: 3.9oz (0.11kg)
For full specifications of this product please visit the Clear-Com site clicking HERE
PRODUCT DETAILS
2 Channel Base Station.
KEY FEATURES

For full specifications of this product please visit the INOGENI web site clicking HERE
INOGENI’s 4KX-PLUS Ultra HD to USB 3.0 camera converter with an HDMI loop and external power is the most cost-effective and high-performance professional camera converter for your BYOM applications. It connects your HDMI cameras, video sources and CODECS to your laptop.
KEY FEATURES
The 4KX-PLUS Ultra HD to USB 3.0 camera converter with an HDMI loop and external power offers an array of features for a smooth and seamless BYOD or BYOM experience:
HOW IT WORKS
The 4KX-PLUS Ultra HD to USB 3.0 camera converter works with any virtual meeting room software that enables USB cameras and microphones, such as Microsoft Teams, Zoom, Google Meet or BlueJeans.
Requiring no drivers and compatible with Windows, macOS and Linux laptops, the converter resolves all interoperability issues.

For full specifications of this product and all its variations (sizes, accessories, etc.), please visit the MOVMAX SLIDER site by clicking HERE
PRODUCT DETAILS
The Movmax Slider Elite provides filmmakers with the ability to achieve smooth and controlled camera movements, enhancing the quality and cinematic appeal of their shots. The slider can be matched with 150mm/100mm bowl, Mitchell mount, and 360 multi-function adapter to ensure the camera is firmly and durable.
KEY FEATURES
Maximum weight capacity: 55lbs
Quiet, smooth, and stable, high precision rails
5 rail lengths available
Tracking carriage for Mitchell, bowl or euro-adapter mounts
Side expansion mode, suitable for tripod, light stand apple box and Euro-adapter mounts
Silent pulley system generates no noise so as not to interfere with recording
Equipped with track bagsingle-handedly one drag and go
The rail and the pulley are specifically designed to make shooting smooth and delicate,
resulting in super stable footage
WHAT'S IN THE BOX
1x Movmax Slider Elite
2x Light Stands
1x 100mm Bowl
1x Track Pack
Check the MOVMAX Slider video
For full specifications of this product please visit the SHURE site clicking HERE
PRODUCT DETAILS
The SRH1840 Professional Open-Back Headphones feature individually matched drivers for an unparalleled acoustic performance, including smooth, extended highs and accurate bass. Developed with premium materials and precision engineering, the custom-crafted design is extremely lightweight and durable. Ideal for mastering or critical listening applications. The included storage case, replacement set of velour ear pads, replacement cable, and threaded adapter ensure years of uninterrupted listening enjoyment.
KEY FEATURES
For full specifications of this product please visit the Clear-Com site clicking HERE
PRODUCT DETAILS
The FSII-TVCR-IP-19 is an active transceiver antenna for the FSII-BP19 beltpacks. The transceiver connects to the Eclipse® HX matrix system via the E-IPA interface card. Each transceiver can support up to 10 FSII-BP19 beltpacks. When supported with the E-IPA card, up to 50 1.9 GHz beltpacks (in North America or 64 beltpacks in EU countries) and up to 64 transceivers can be supported on one Eclipse HX matrix system.
KEY FEATURES